понеділок, 26 січня 2015 р.

Сила народу - в єдностіКожного року 22 січня в день проголошення Злуки УНР і ЗУНР в соборну Україну, ми відзначаємо День Соборності. Це одне із свят, яке змушує битися в єдиному пориві мільйони сердець цілого народу. «Сила держави – в єдності», на таку тему в бібліотеці – філії смт. Рокині 22 січня був проведений круглий стіл, присвячений Дню Соборності України, організований завідувачем бібліотеки Н.Г.Самець і директором будинку культури Л.І.Приймою. Учасниками заходу були вчителі та учні Рокинівського навчально –виховного комплексу, наукові працівники музею історії сільського господарства Волині – скансен, вчителі Рокинівської школи мистецтв, працівники селищної ради, тощо.
Директор музею О.М.Середюк проаналізував історичні віхи у формуванні соборності України, розповів про причини і передумови дню проголошення Злуки УНР і ЗУНР.
Сучасне трактування в історичній науці щодо Акту Злуки 22 січня 1919 року ознайомила присутніх науковий співробітник музею Н.А.Антонова.
Селищний голова М.М.Піскар зупинилася на проблемі,щодо загрози Соборності України на сьогоднішній день. Наповнений тривогою і болем  був виступ депутата Луцької районної ради І. П.Приймачук, адже кожний із нас сьогодні не стоїть осторонь подій, що відбуваються на сході.
На завершення засідання всі учасники підкреслили, що День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави в єдності українських земель і лише  сильні духом і соборністю душ ми зможемо  дати гідну відсіч тим загрозам, які стоять перед сучасною Україною.
Немає коментарів:

Дописати коментар